Haelo Design

Haelo Design
Ron Kirkpatrick i Helen Maria Nugent są współzałożycielami Haelo Design, niezależnego, zorientowanego na badania studia, które koncentruje się na strategicznych przyszłościach i projektowaniu spekulatywnym. Helen

Maria Nugent jest również dziekanem Wydziału Wzornictwa w California College of the Arts (CCA) w San Francisco, odpowiada za program studiów magisterskich i licencjackich w zakresie wzornictwa przemysłowego, interakcji, mody, mebli, ilustracji, strategii projektowania i biznesu oraz projektowania graficznego. Wcześniej Nugent była założycielem Katedry “Designed Objects” oraz dyrektorem programu pierwszego roku w School of the Art Institute of Chicago (SAIC). Ma ponad 25 lat doświadczenia we wprowadzaniu innowacji w edukacji projektowej.

Ron Kirkpatrick urodził się w USA w rodzinie wojskowych, przed swoimi 18. urodzinami przenosił się z rodziną wielokrotnie, mieszkał w 6 stanach i 3 krajach. Studiował historię, ekonomię i architekturę na Florydzie, w Anglii, we Włoszech i w Meksyku. W 1993 roku założył Haelo Design z Helen Marią Nugent. Oprócz pracy w Haelo, Ron jest obecnie dyrektorem ds. planowania kapitałowego i projektów specjalnych na Uniwersytecie Stanowym San Francisco.
www.haelodesign.com